گروه ارزش آفرینان پاسارگاد (سهامی عام)

گروه ارزش آفرینان پاسارگاد در یک نگاه

گروه ارزش آفرینان پاسارگاد در یک نگاه

شرکت گروه ارزش آفرینان پاسارگاد به عنوان شرکت سرمایه گذاری بانک پاسارگاد در تاریخ 1384/10/20 در اداره ثبت شرکت ها به ثبت رسیده است. سرمایه شرکت بالغ بر 7600 میلیارد ريال می باشد که تا انتهای سال مالی 1401 از محل مطالبات سهامداران به مبلع 9600 میلیارد ریال خواهد رسید. همچنین گزارش توجیهی افزایش سرمایه شرکت تا سقف 30000 میلیارد ریال تهیه و مراحل آن در حال انجام می باشد. شایان ذکراست شرکت به صورت هلدینگ چند رشته ای نزد سازمان بورس به ثبت رسیده است.

این شرکت از با سابقه ترین شرکت های گروه مالی پاسارگاد است که با در اختیار داشتن یکی از مجرب ترین اعضای هیات مدیره در ابتدای تاسیس و در طی فعالیت، همگام با رشد بانک، به رشد و نمو ادامه داده و در تاسیس و شکل دهی مجموعه خدمات مالی و صنعتی بانک از سهم به سزایی برخوردار است و به عنوان هلدینگ سرمایه گذاری بانک پاسارگاد در بخش های انرژی، خدمات مالی، معدن، ساختمان و ... فعال است.

شرکت گروه ارزش آفرینان پاسارگاد به عنوان یک بنگاه حرفه ای در بازار مالی، طراح و ارائه دهنده ابزارها و روش های نوین تامین مالی بوده تا دستیابی به ترکیب بهینه‌ای از منابع مالی و مصارف سرمایه‌گذاری برای سهامداران میسر گردد. این شرکت به عنوان بازوی مالی و سرمایه گذاری مجموعه بانک پاسارگاد با بکارگیری دانش فنی و فن آوری تخصصی از طریق سرمایه گذاری و مدیریت بهینه دارایی ها در حوزه های انرژی، ساختمان، خدمات مالی، آی تی و معادن و فلزات در چارچوب قوانین کشور سعی در خلق ارزش حداکثری برای سهامداران را دارد. قرار گرفتن در بین سه شرکت برتر هلدینگ سرمایه گذاری کشور از لحاظ دارایی و سودآوری از اهداف و چشم انداز عالی گروه ارزش آفرینان پاسارگاد می باشد.

حجم سرمایه گذاری ها و دارایی های گروه ارزش آفرینان از ابتدای تاسیس همواره از روند رو به رشدی برخوردار بوده است.